Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Енергоатом сплатить 25 млн грн: порушив зовнішньоекономічні розрахунки

04.09.2019

Київський окружний адміністративний суд підтримав Офіс у справі про донарахування 25,7 млн грн валютної пені ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Протягом 2015 – 2016 років компанія укладала імпортні договори на поставку обладнання з європейських країн.

Оплата за товар здійснювалась шляхом проведення авансових платежів за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку напряму нерезидентам – імпортерам, без зарахування цих коштів на валютні рахунки Енергоатому в Україні.

Фахівцями Офісу в результаті проведених контрольно – перевірочних заходів встановлено, що товар поставлявся нерезидентами з порушенням граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД, які діяли вищезазначений період.

Нагадаємо, що законодавчо встановлений відлік для надходження товару на митну територію України розпочинається від дати здійснення авансового платежу та завершується датою самої поставки.

При цьому, Закон не встановлює виключень щодо джерел фінансування (власних коштів чи запозичених) та вимог щодо перерахування валютних коштів виключно з території України.

Тобто, недотримання резидентом граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД призвело до нарахування Енергоатому валютної пені у розмірі 25,7 млн грн.

Офіс готовий і надалі відстоювати свою позицію у судах наступних  інстанцій.