Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Несплата частини чистого прибутку – підстава для реєстрації кримінального провадження

12.08.2019

Державне підприємство НАЕК «Енергоатом» заборгувало Держбюджету по сплаті частини чистого прибутку (доходу) 1,6 млрд грн. У травні поточного року компанія самостійно задекларувала 1,7 млрд грн цього платежу за перший квартал, але сплатила лише 115 млн грн.

Згідно з діючим законодавством (ст.53 КК України), несплата частини чистого прибутку, що визначається як обов’язковий платіж, в такій значній сумі передбачає встановлення максимального покарання: 10 років за гратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. Адже йдеться про зловживання посадовими особами своїм службовим становищем та умисне ухилення від сплати обов’язкового платіжу, що призвело до фактичного ненадходження до Державного бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч.3 ст. 212 КК України).

Зазначу, що наразі серед платників Офісу є ще три підприємства-боржники по сплаті частини чистого прибутку. Втім, «Енергоатом» - безумовний лідер. ДП «Львіввугілля» заборгувало 7,7 млн грн, ДП «ЖЛГЗ» - 1,5 млн грн, ДП Селидіввугілля» - 0,8 млн грн. По кожному з них йде робота, подано позови до суду. А щодо останнього – ДП «Селидіввугілля» - за заявою Офісу відкрито виконавче провадження.  Судом надано дозвіл на стягнення заборгованості, чим займаються органи ДВС України.

В цьому контексті не буде зайвим згадати минулорічну ситуацію з одним з гірничо-збагачувальних комбінатів. Несплата вчасно частини чистого прибутку також обернулась для керівництва підприємства кримінальним провадженням. І лише той факт, що на підприємстві спохватилися та сплатили борг, пом’якшив ситуацію та полегшив долю винних посадовців.