Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

ПДВ: Оподаткування операцій з надання на території України агентських послуг нерезиденту

06.08.2019

Відповідно до пункту 185.1 статті 185 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Пунктами 186.2 - 186.4 статті 186 Кодексу визначено категорії послуг, місце постачання яких визначається залежно від місця реєстрації постачальника або отримувача відповідних послуг, або від місця фактичного надання відповідних послуг.

Відповідно до пункту 186.4 статті 186 Кодексу місцем постачання послуг є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 Кодексу.

У випадку, надання резидентом нерезиденту агентських послуг, які відсутні в переліку операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 Кодексу, то місце постачання таких агентських послуг визначається відповідно до пункту 186.4 статті 186 Кодексу, а саме як місце реєстрації постачальника - резидента.

Отже, у платника податку (резидента) операції з постачання агентських послуг нерезиденту є об'єктом оподаткування ПДВ, за загальновстановленою ставкою 20 відсотків. Базою оподаткування ПДВ є агентська винагорода, яку отримує резидент за надані нерезиденту послуги.

Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у платника податку з постачання послуг нерезиденту, відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, що підлягають постачанню;

б) дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Отже, на дату, визначену відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу у резидента, який на території України надає агентські послуги нерезиденту, виникають податкові зобов'язання з ПДВ. На зазначену дату такий агент, складає та зареєструє в ЄРПН податкову накладну.