Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Рішення суду: майже 3 млн грн за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

12.07.2019

Дніпропетровським окружним адміністративним судом підтримано позицію Дніпропетровського управління Офісу великих платників щодо правомірності нарахування штрафної санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у розмірі 2,7 млн грн підприємству торгівельної галузі.

Фахівцями Офісу в ході проведення камеральної перевірки встановлено, що підприємством порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Платник не погодився з рішенням контролюючого органу, в результаті ‒ зустрілись в залі суду. В обгрунтування своєї незгоди платник зазначив, що до податкових накладних, наведених в акті камеральної перевірки, не повинна застосовуватись штрафна санкція, оскільки реалізація здійснена не платнику ПДВ.

Але, Дніпропетровський окружний адміністративний суд підтримав позицію Офісу, що для звільнення від відповідальності згідно п.120 1.1 ст. 120 1 Податкового Кодексу, необхідна наявність двох обов'язкових складових: податкова накладна не повинна надаватись отримувачу (покупцю) та, водночас, повинна бути складена на постачання з товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.  Натомість, у платника наявна лише одна умова, а це в свою чергу не дає йому можливості скористатися нормою ст. 120 1 щодо незастосування до нього штрафних санкцій.

Офіс готовий до подальшого відстоювання своєї позиції в судах вищих інстанцій.