Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Податковий кредит за рахунок податкових накладних реєстрацію яких в ЄРПН зупинено

20.06.2019

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування суми податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю факту прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 Кодексу (п. 198.6 ст. 198 Кодексу).

При цьому відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Попри чітко встановлений порядок включення сум ПДВ до податкового кредиту, результати контрольно-перевірочної роботи нерідко виявляють порушення з боку платників. Порушення стосуються, зокрема правомірності формування від’ємного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду та суми від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, за рахунок включення до звітності, а саме розділу ІІ «Податковий кредит», податкових накладних реєстрацію яких в ЄРПН зупинено.

Так нещодавно під час проведення камеральної перевірки підприємства оптової торгівлі хімічними продуктами встановлено формування податкового кредиту за незареєстрованими податковими накладними на суму понад 10 млн грн. У результаті проведених контрольно-перевірочних заходів зменшено від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду на суму понад 5 млн грн та збільшено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту на суму понад 5 млн грн.

Тож з метою правомірного формування сум податкового кредиту, звертаємо вашу увагу на необхідності дотримання норм п. 198.6 ст. 198 та п 201.11 ст. 201 Кодексу.