Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Ви – сумлінний платник, а ваша філія – ні. Чи отримаєте довідку про відсутність заборгованості?

20.06.2019

Наразі для видачі довідки про відсутність заборгованості перевіряються не лише підприємства, а і їхні філії та представництва.

Офіс великих платників інформує платників податків про особливості отримання Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (Порядок надання довідки, затверджений Наказом Мінфіну від 03.09.2018  №733) та врахування стану розрахунків із бюджетом філії (відокремленого підрозділу) такого платника.

На що слід звернути увагу?

Суб’єктом звернення згідно з положеннями ст. 1 Закону № 5203-VI є юридична особа, яка звертається за отриманням адміністративних послуг.

Філією (згідно зі ст. 95 Цивільного кодексу України) є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Філії та представництва не є юридичними особами.

Згідно зі ст. 15 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податків визнаються фізичні або юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок зі сплати податків та зборів згідно з ПКУ.

Тож, аби  своєчасно отримати Довідку платнику податків варто врахувати, що перевіряється на відсутність заборгованості перед бюджетом не лише суб’єкт звернення, а й наявність або відсутність боргів перед бюджетом у їхніх філій або представництв.

Іншими словами, якщо ви – сумлінний платник, а  ваша філія – ні, довідка про відсутність заборгованості вам не видається.