Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

В Одесі ліквідовано «центр мінімізації митних платежів» через який імпортували товарів на понад 200 млн грн

22.04.2019

Співробітники податкової міліції Офісу великих платників податків ДФС спільно із слідчими Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві, припинили в Одесі діяльність центру мінімізації митних платежів.

В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги щодо заниження митної вартості товарів під час їх імпорту із-за кордону.

У вказаній схемі фігуранти використовували низку підконтрольних компаній імпортерів та нерезидентів, зареєстрованих в різних країнах світу. На замовлення «клієнтів» - вигодонабувачів фігуранти виготовляли підроблені імпортні контракти, інвойси та інші документи від імені підконтрольних підприємств-нерезидентів щодо імпорту певної продукції. До вказаних документів вносили неправдиві відомості, щодо вартості та кількості ТМЦ, які імпортували в адресу підконтрольних компаній-резидентів.

Підроблені пакети документів використовувалися при митному оформленні товарів, внаслідок чого значно занижувалася фактурна вартість імпортованої продукції та сума митних платежів.

В подальшому ввезені таким чином ТМЦ передавались замовникам-вигодонабувачам та підконтрольним фізичним особам-підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та здійснюють реалізацію товарів у торгівельних центрах та торгових точках на території Одеської області та по всій території України.

За поставлену продукцію замовники розраховувались готівкою без відображення вказаних операцій у податковому обліку, а сформований імпортерами імпортний податковий кредит фігуранти «реалізовували» підприємствам реального сектору економіки.

Обсяг ТМЦ, ввезених через компанії, що входять до складу ЦММП, становить понад 200 млн грн. 

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів у м. Одеса, вилучено 100 печаток підприємств-нерезидентів, печатки компаній-резидентів, реєстраційні документи, первинні та бухгалтерські документи підконтрольних ФСПД та чорнові записи, що підтверджують злочинну діяльність, а також 129 одиниць обладнання для майнінгу вартістю понад 2,5 млн. грн., електронні носії інформації, комп’ютерну техніку та 25 тонн сушених абрикос (кураги) на 2,5 млн грн.

Наразі вирішується питання стосовно накладення арешту на вилучений товар.

Триває слідство.