Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відомий імпортер за помилку у декларації заплатить 800 тис грн

27.03.2019

Відомий імпортер алкогольних напоїв у звітній податковій декларації з податку на прибуток не відобразив суму податку, утриману та сплачену при виплаті доходу іноземній компанії, що призвело до не нарахування податку, та як наслідок, формування в індивідуальній картці платника безпідставної переплати.

Так під час перевірки підприємства, фахівці Офісу великих платників виявили факт відсутності даних про податкові зобов’язання з доходу нерезидента та невірного виправлення  помилок у декларації з ПнП, що призвело до збільшення нарахування податку на прибуток на суму понад 800 тис грн.

Суть справи така: забувши відобразити у податковій звітності суму податкових зобов’язань, яку утримано та сплачено при виплаті доходу іноземній компанії, відомий алкотрейдер намагався самостійно виправити допущені помилки шляхом подання уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток. Проте, відобразивши суму податку, утриманого та сплаченого при виплаті доходів нерезиденту у рядках 23 і 25 податкової звітності, не переніс її до рядку 31 (збільшення або зменшення податкового зобов'язання звітного періоду, що уточнюється). Це призвело до ненарахування податку на прибуток, та як наслідок, формування в індивідуальній картці платника безпідставної переплати. А далі, і до збільшення підприємству нарахування податку на суму понад 800 тис грн.

Такі помилки у податкових та уточнюючих деклараціях з ПнП є типовими для багатьох платників, тому ми вирішили роз’яснити всі особливості заповнення податкової звітності у частині доходів нерезидентів та допомогти вам упередити, а у разі необхідності, виправити помилки коректно та правильно. Як це зробити – розглянемо детальніше.

Платники податків, які ведуть бізнес із нерезидентами у своїй податковій звітності мають  обов’язково зазначати суму податкових зобов’язань з податку утриманого та сплаченого з доходів, виплачених нерезидентам.

Інформацію про виплачені доходи нерезидентам, суми утриманого з них податку та застосовану для оподаткування ставку платники зазначають у додатку ПН до податкової декларації з податку на прибуток підприємства, а суму утриманого податку вказують у рядках 23, 24, 25 в податковій декларації з податку на прибуток підприємства.

У разі самостійного виправлення помилок з податку на прибуток, який утримується при виплаті доходів нерезидентам, підприємством заповнюється рядок 31 уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємства для збільшення або зменшення податкового зобов'язання звітного періоду, що уточнюється. (Наказ Міністерства фінансів України № 897).

Шановні платники, слідкуйте за дотриманням визначених норм податкового законодавства та складання податкової звітності і пам’ятайте, – у разі виникнення будь-яких запитань, команда Офісу великих платників завжди готова прийти на допомогу.