Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

До чого призводить невірно визначений звітний період при формуванні податкових накладних з ПДВ

18.03.2019

Податкові накладні з ПДВ помилково складені не в тому звітному періоді –  безпідставно сформований податковий кредит. Як діяти, коли помилку виявили після реєстрації в ЄРПН або під час перевірки податкових органів.

Здійснюючи податкове супроводження великих платників, фахівці Офісу встановлюють випадки формування платниками податкового кредиту за накладними (розрахунками коригувань), складеними у звітному періоді та зареєстрованими з порушенням законодавчо встановлених термінів для їх реєстрації.

Згідно зі ст. 198 Податкового кодексу України податкові накладні не можуть бути відображені у складі податкового кредиту звітного періоду складання податкових накладних (розрахунків коригувань), а повинні бути відображенні у звітному періоді їх реєстрації.

Так само до податкового кредиту (згідно з пунктом 198.6 статті 198 ПКУ) не зараховуються суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів або послуг, які не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, розрахунками коригування, або митними деклараціями чи іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПКУ.

З огляду на це, зауважимо, що суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів чи послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні або розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних або розрахунків коригування (у тому числі для платників, які застосовують касовий метод).

Звертаємо вашу увагу на дотримання вимог податкового законодавства при складанні податкової звітності з податку на додану вартість, а саме при формуванні додатку 5 податкової декларації. У разі виявлення контролюючим органом помилок при визначенні суми податкового зобов’язання або збільшення суми бюджетних відшкодувань, передбачено накладення штрафних санкцій на платника у розмірі 25% від суми визначеного податкового зобов’язання, завищеного бюджетного відшкодування; у разі повторного (протягом 1095 днів) порушення - 50% штрафних санкцій (згідно зі ст.123.1 ПКУ). А також передбачена відповідальність за ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тому, шановні платники, при складанні декларацій з ПДВ дотримуйтеся прямих вимог законодавства. І пам’яйте, у разі виникнення будь-яких питань, команда Офісу завжди готова прийти на допомогу.