Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Детінізація у дії – ризикові роботодавці збільшили офіційну заробітну плату майже на 50%

14.03.2019

У Київській міській державній адміністрації відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань заробітної плати та легалізації зайнятості населення, до складу якої входять і представники Офісу великих платників, зокрема, - начальник управління податкового супроводження підприємств нафтогазового комплексу та виробничої сфери – Оксана Міюц.

У засіданні взяли участь уповноважені особи найбільших підприємств-представників будівельної та торгівельної галузей, які перебувають на обліку в Офісі великих платників. Як ми раніше вже повідомляли, саме ці сфери є найбільш ризиковими в контексті порушення трудових відносин.

Під час зустрічі розглядались причини низького рівня середньої заробітної плати у цих галузях та заходи, які вживаються роботодавцями та державними органами для її підвищення. Представники відомств – учасники робочої групи міжвідомчої ради –розповіли, що вже вдалося зробити за минулий рік в питанні легалізації заробітної плати, зайнятості населення та дотримання державних гарантій з оплати праці.

Варто зазначити, що робота команди Офісу з платниками, як згаданих галузей так і в цілому, вже приносить значні результати.

За висновками аналізу податкової звітності підприємств будівельної галузі фахівці Офісу встановили, що протягом 4 кварталу 2018 року в порівнянні з 3 кварталом, рівень середньої заробітної плати працівників підвищився до 48% (без урахування керівного складу) та до 35% (з урахуванням керівного складу).

Таким чином, середня заробітна плата на підприємствах будівельної галузі у  місті Києві зросла від 8,5тис грн (у 3 кварталі 2018р.) до 9,7 тис грн (у 4 кварталі 2018р.).

Виходить із «тіні» і торгівельна галузь. Так, згідно з даними податкової звітності за 4 квартал 2018 року, на підприємствах оптово-роздрібної торгівлі промисловими товарами, які обслуговуються  в Офісі,  загальна кількість осіб, які отримали та задекларували доходи від підприємств торгівельної галузі збільшилася на 13 % у порівнянні з попереднім звітним періодом. Зокрема, значне збільшення кількості працевлаштованих задекларували ТОВ «ЕПІЦЕНТР К» - 1 377 особи або +7%, ТОВ «САВ-ДІСТРИБЬЮШН» - 184 особи або +5%, УА ТОВ «ЄВРОМІКС» II - 165 осіб або +13 %, та інші). При цьому, зросла сума й середньої нарахованої заробітної плати: +400 млн грн на 100 підприємств торгівельної сфери, що перебувають на податковому супроводженні в Офісі. А отже зросли й надходження до бюджету країни та нарахування з єдиного соціального внеску.

З огляду на це, можна впевнено сказати: постійна системна робота фахівців Офісу з платниками, особливо – з підприємствами підвищеної категорії уваги – в питаннях недопущення «сірих» зарплат та підвищення рівня середньої заробітної плати, а також співпраця з іншими державними відомствами щодо детінізації трудових відносин – великий крок до створення здорової економіки, сильної країни та успішної нації.

За результатами засідання міжвідомчої робочої групи, розроблено план спільних заходів щодо сприяння легалізації виплати заробітної плати і трудових відносин у Києві на поточний рік. Відразу здійснили і перший крок у реалізації спільного плану - запропонували керівникам підприємств із урахуванням фінансово-економічних можливостей підвищити розмір середньої заробітної плати, а виконання цих рекомендацій взяли на контроль.