Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

За недотримання принципу «витягнутої руки» підприємство хімічної галузі сплатить 43 млн грн

06.03.2019

Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію Офісу щодо правомірності донарахування понад 43 млн грн з податку на прибуток одному із вітчизняних виробників мінеральних добрив.

Передісторія така: підприємство закуповувало природний газ у нерезидентів за завищеними цінами та штучно збільшило суму збитків на 192 млн грн. Як наслідок - отримувало менше прибутків та – сплачувало менше податків до держбюджету.

Згідно з «правилами» участі у контрольованих операціях платники податків повинні визначати обсяг їх оподаткованого прибутку відповідно до принципу «витягнутою руки».

Проте, під час дослідження операцій з придбання природного газу від пов’язаної особи-нерезидента, контролюючим органом встановлено, що підприємство необґрунтовано здійснювало придбання у пов’язаної особи (резиденту Кіпру) природного газу російського походження  за завищеними цінами.

В той же час, досліджуючи експортні операції з реалізації мінеральних добрив пов’язаній особі (резиденту Швейцарії) та отриманий в результаті останніх доходу платника, фахівцями контролюючого органу виявлено також неправомірне застосування платником податків методу контрольованих операцій, що призвело до заниження доходу від таких операцій та несплати податку на прибуток.  

Хоча, під час проведення перевірки та розгляду судової справи, платник податків намагався переконати фахівців Офісу та суд в тому, що операції з придбання природного газу були здійснені за ринковими цінами, а тому метод «порівняльної неконтрольованої ціни» обраний ним вірно, а збитки підприємство отримало внаслідок інших обставин, фахівцями Офісу доведено, що зовнішньоекономічні операції одного із передових виробників галузі хімічної промисловості спрямовані не на отримання прибутку власного підприємства та сплату податків в Україні, а на створення умов, що сприяють збільшенню прибутків нерезидентів.

Офіс готовий надалі відстоювати свою позицію у Верховному Суді.