Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Громадські організації та підприємницька діяльність - чи сумісні ці поняття?

12.02.2019

Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що Міністерство фінансів України листом від 06.02.2019 № 11210-09-5/3214, роз’яснено  можливість здійснення підприємницької діяльності громадськими об’єднаннями.

Відповідно до п. 133.4 ст. 134 Податкового кодексу України,  не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає вимогам, щодо утворення та реєстрації неприбуткової організації у порядку визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації та заборони визначеної в установчих документах такої організації, розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, членів такої організації , працівників (крім оплати праці та нарахування єдиного внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

При цьому доходи (прибутки) неприбуткової організації, що можуть отримуватись від здійснення підприємницької діяльності, повинні використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Разом з цим, законом «Про громадські об’єднання», зокрема визначено, що громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має право, зокрема здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню. Відомості про здійснення підприємницької діяльності громадським об'єднанням включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Таким чином, неприбуткові громадські об’єднання мають можливість здійснення підприємницької діяльності, для досягнення мети для якої вони створювались. Однак такий дохід не може розподілятись між засновниками та членами об’єднання, а спрямовується виключно на досягнення мети, визначеної установчими документами.