Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Звідки взялося вугілля? Підприємство з видобутку нафти та газу відшкодувало до бюджету майже 5 млн за фіктивні договори

06.02.2019

Коли вода перетворюється на лід чи на пару під дією певних природних чинників, здивування це ні у кого не викликає. Та які мають бути фактори, аби природний газ, або ж нафта раптом перетворилися на вугілля? Питання зі сфери фантастики.

Проте, підприємство, яке спеціалізується з видобутку сирої нафти та природного газу, таки примудрилося «продати» вугілля, яке, щоправда ніхто не постачав і не отримував.

Суть справи така: Керівник підприємства з видобутку сирої нафти та природного газу, у серпні 2014 року, оформив договір з підприємством «Е» на придбання майже восіми тисяч тонн кам’яного вугілля, плануючи потім «перепродати» його іншому підприємству - постачальнику електроенергії. Проте, вугілля, за яке, між іншим, підприємство отримало реальні гроші, виявилося – віртуальним. Тобто реалізація його здійснювалася лише на папері.

У рамках розслідування кримінального провадження, фахівцями Офісу встановлено, що відображаючи у бухгалтерському та податковому обліку фіктивні фінансово-господарських операції щодо купівлі-продажу кам’яного вугілля, підприємство здійснило штучне завищення податкового кредиту з ПДВ та мінімізувало податків на суму 4,6 млн грн.

Завдяки вжитим під час розслідування заходам, податкова міліція Офісу великих платників під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України забезпечила відшкодування видобувником сирої нафти та газу завдані державі збитки до бюджету у повній мірі. Так, підприємство сплатило 4,6 млн грн за «паперове» вугілля.