Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Угода з одним невідомим. За фіктивний договір на поставку обладнання підприємтсво сплатить понад 20 млн грн

05.02.2019

Договір на поставку обладнання підписали, та ні обладнання, ні контрагента ніхто так і не бачив.         

Так, Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав правильність рішення Окружного адміністративного суду міста Києва щодо правомірності донарахування фахівцями Офісу ДП «НАЕК «Енергоатом» податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 20,3 млн грн.

Підставою для такого донарахування стали висновки контролюючого органу про те, що поставки обладнання на ДП «НАЕК «Енергоатом», які мали бути здійснені, за умовами договору, контрагентом, від імені якого було складено первинні фінансово-господарські документи, так до підприємства і не надійшли. Та й самі первинні документи угоди, від імені директорів контрагента, фактично підписані невідомою особою, тобто є такими, що не містять особистого підпису або інших даних, які дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Такого висновку фахівці Офісу дійшли згідно з протоколами допиту номінальних директорів контрагента, які заперечили свою участь у підписанні первинних документів, та висновку експерта, який досліджував дану справу.

Тобто, справа стосується досить поширеної в Україні практики ведення фіктивної підприємницької діяльності, коли податкові накладні або договори підписані невідомими особами, при цьому офіційні (зазначені в реєстраційних даних) посадові особи контрагента заперечують свою причетність до створення та діяльності підприємства.

З огляду на те, що бухгалтерський та податковий облік формується на підставі первинних фінансово-господарських  документів, в Судах першої та апеляційної інстанцій фахівцями Офісу доведено наявність невідомого контрагента, від імені якого були підписані ці документи, а отже, і фіктивність даної операції. Відтак, суди прийняли рішення на користь контролюючого органу.

Офіс готовий до подальшого відстоювання своєї позиції у вищих судових інстанціях.