Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Великий бізнес щомісячно отримує більше 70% відшкодованого по Україні ПДВ

07.12.2018

За 11 місяців поточного року платниками Офісу великих платників податків заявлено до відшкодування суму ПДВ в розмірі 90,5 млрд грн.

Слід відзначити, що в листопаді 2018 року великі платники заявили до відшкодування ПДВ в розмірі 11,4 млрд грн, що на 3,4 млрд грн або на 42% більше ніж середньомісячна заявка по Офісу за 10 місяців 2018 року. Збільшення заявлених сум до відшкодування, як і в попередньому місяці, показали підприємства агропромислового комплексу, що пов’язано з сезонністю в їх роботі, а саме збором урожаю зернових та олійних культур. Крім того, відбулось зростання заявки і по підприємствах металургійної галузі, у зв’язку зі збільшенням обсягів експортно-імпортних операцій.

Процес відшкодування ПДВ з 01.04.2017 року здійснюється за новим порядком, яким передбачає чіткі терміни узгодження заявлених сум. Офіс узгоджує та повертає ПДВ виключно в терміни визначені Податковим кодексом України (в межах 60 днів).

В поточному році платникам Офісу повернуто з бюджету ПДВ в розмірі 85,8 млрд грн (Київ – 43,1 млрд грн, Запоріжжя – 21,9 млрд грн, Дніпро – 14,4 млрд грн, Львів – 2,9 млрд грн, Харків – 2,4 млрд грн, Одеса – 1,0 млрд грн).

Найбільші суми відшкодування по Офісу отримали підприємства:

-агропромислового комплексу - 33,5 млрд грн або 39% від загальної суми відшкодування по Офісу (на 1млрд грн. більше ніж за аналогічний період минулого року),

-металургійної галузі - 31,13 млрд грн або 36% від загальної суми відшкодування (на 1млрд грн більше ніж за аналогічний період минулого року).

Додаткові матеріали