Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Акциз: опт чи роздрібна торгівля пальним?

06.12.2018

Внесення змін до статті 215 Податкового кодексу України щодо роздрібного акцизу з використанням талонів, паливних карток та смарт-карток, хоч і внесло свої корективи у питаннях адміністрування акцизного податку та не втратило актуальності.

Нині у судах різних інстанцій продовжується боротьба за сплату 5% акцизного податку попередніх періодів.

Рішення судові органи у таких справах виносять переважно на користь контролюючих органів.

Підтвердженням цього є нещодавнє рішення Восьмого апеляційного  адміністративного суду винесене на користь Офісу великих платників.

Так, суб’єкт господарювання ТОВ «Геомакс-Ресурс» задекларував оптовий продаж нафтопродуктів через мережу АЗС, який передбачає звільнення від  5% акцизного податку. Однак, фахівці Офісу встановили, що платник здійснював відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) із застосуванням талонів, паливних карток та смарт-карток безпосередньо споживачам.

За виявлені порушення платника притягнуто до відповідальності шляхом нарахування штрафних санкцій у розмірі 5% від вартості реалізованих підакцизних товарів.

Підприємство спробувало оскаржити рішення Офісу у суді. Однак Восьмий апеляційний  адміністративний суд беручи до уваги позицію Верховного Суду щодо аналогічних питань (постанови від 16.02.2018 у справі №820/1120/17, від 26.04.2018 року у справі №803/1219/16, від 28.11.2018 у справі №803/1165/16), виніс рішення на користь Офісу та зазначив, що податкові зобов'язання зі сплати 5% акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу АЗС безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів під час здійснення розрахункових операцій.

Аби уникнути подібних ситуацій, іншим платникам у разі виникнення сумнівів радимо звертатися до статті 50 Податкового кодексу України та за необхідності подати уточнюючі розрахунки.