Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Інформація про платежі видобувних компаній та обсяги видобутку стане відкритою

16.11.2018

Офіс великих платників податків повідомляє, що з метою створення у видобувних галузях привабливих умов Верховна Рада України ухвалила Закон від 18.09.2018 № 2545-VIII "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" (далі - Закон).

Закон визначає правові засади регулювання та організації збирання, розкриття та поширення інформації з метою забезпечення прозорості та запобігання корупції у видобувних галузях в Україні.

Поширюється Закон на всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, материнські підприємства у видобувних галузях незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, на центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері енергетики та вугільної промисловості, центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, а також на отримувачів платежів.

У Законі зокрема, визначено організаційно-правові засади розкриття інформації у видобувних галузях, встановлено конкретні зобов'язання щодо її розкриття, способи розкриття такої інформації і відповідальність суб'єктів за порушення законодавства про забезпечення прозорості у видобувних галузях.

Нерозкриття інформації або порушення строків її розкриття видобувними компаніями тягнуть накладення штрафу у розмірі п'яти тисяч НМДГ (85 тис грн), а розкриття звіту, який містить неповну інформацію про діяльність суб'єкта, - тягне накладення штрафу у розмірі двох тисяч НМДГ (34 тис грн). При цьому, першим обов'язковим звітним періодом визначено 2018 рік.

Закон набирає чинності з 16 листопада 2018 року.