Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Антирейтинг заробітної плати – БУДІВНИЦТВО

12.11.2018

Зарплата «у конвертах» та нелегально працевлаштовані робітники – одна з  найбільших проблем української економіки.

З огляду на ситуацію, що склалася, боротьба з тіньовою економікою, зокрема виплатою зарплат працівникам «у конвертах» залишається одним із пріоритетних завдань Державної фіскальної служби.

Серед найризикованіших галузей, щодо порушень трудових відносин (виплат заробітної плати «у конвертах» та неофіційно  працевлаштованих робітників) - є будівельна галузь. Попри те, що попит на житло серед українців невпинно зростає, темпи зведення новобудов вражають своєю блискавичністю, рентабельність будівельного бізнесу залишається стабільно високою, збільшується затребуваність фахівців, особливо з окремих спеціальностей, а складні умови праці передбачають гідну винагороду, саме на багатьох будівельних підприємствах заробітна плата робітників значно нижча від середньої по галузі в Україні, яка на сьогодні становить майже 15 тисяч гривень.

За результатами проведеного аналізу серед будівельних кампаній, які обслуговуються в Офісі великих платників, варто виокремити таких, що виплачують заробітну плату у межах не більше 4-7 тисяч гривень на місяць. До списку антирейтингу ввійшли:

ТОВ «СПЕЦБУД-ПЛЮС» - 4,1 тис грн;

ПП «УКРБАЛБУД» - 5,1 тис грн.;

ПРАТ «ІНТЕРБУДТОНЕЛЬ» - 5,5 тис грн.;

ТОВ «ЕРІДОН БУД»  – 6,6 тис грн.;

ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЗАВОД ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ №1» - 7,3 тис грн.

   Насамкінець варто нагадати, що у разі неналежного оформлення трудових відносин та отримання заробітної плати у «конвертах», насправді не виграє ні роботодавець, ні найманий працівник. Бо, згідно з новим законодавством, будівельна компанія за кожного неоформленого або неналежно оформленого працівника заплатить 112 тисяч гривень штрафу (тим роботодавцям, хто перешкоджатиме перевірці будуть нараховані 370 тисяч гривень штрафу). А працівники, які погодились на зарплату «у конверті», прирікають себе фактично на повну залежність від свого роботодавця, позбавляючи себе не лише соціальних гарантій (виплату лікарняного, відпускних, тощо), а й права на гідну та  заслужену пенсію.