Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Податкова накладна за новою формою з 1 грудня 2018 року

09.11.2018

Офіс великих платників податків повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 17.09.2018 № 763 затвердив зміни до форми податкової накладної, розрахунку коригування і порядок їх заповнення.

Згідно зі змінами у податковій накладній потрібно буде зазначати податковий номер платника податку відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

При цьому рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюватимуть у разі:

-постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник ПДВ;

-здійснення операцій із вивезення товарів за межі митної території України;

-складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташовано на митній території України;

-складання податкової накладної за операціями з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку, переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих, здійснення операцій із постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах із платником податку;

-складання податкової накладної на суму збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг, у разі якщо на дату такого збільшення покупцю анульовано реєстрацію платника ПДВ;

-складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій;

-складання зведених податкових накладних покупцям - особам, не зареєстрованим платниками ПДВ.

 Крім того, як у податковій накладній, так і в  розділі Б додано графу розрахунку коригування «Сума податку на додану вартість» (графи 11/14 відповідно). Відсутність цього показника в окремих випадках призводила до труднощів із наступним коригуванням конкретної товарної позиції. Щоб мінімізувати ризики допущення порушень при складанні наступних розрахунків коригування, до кожної товарної позиції було введено цю додаткову графу в розділі Б. Тобто, сума ПДВ визначатиметься за кожною операцією з постачання товарів/послуг, яка відображається у податковій накладній окремим рядком. Цей показник розраховується автоматично.

У Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі - Порядок № 1307), визначено, що в разі складання зведеної податкової накладної у графі "Зведена податкова накладна" замість позначки "Х" потрібно буде зазначати код ознаки:

- «1» у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 ПКУ;

- «2» у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 199.1 ПКУ;

- «3» у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладено в п. 15 Порядку № 1307;

- «4» у разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладено в п. 19 Порядку № 1307.

Крім того, оновлення Порядку № 1307 передбачено й у частині складання розрахунків коригування.

Для виправлення помилок у реквізитах заголовної частини податкової накладної, які не заважають ідентифікувати операцію, якщо, наприклад, помилилися у назві платника, достатньо направити розрахунок коригування із виправленими даними у заголовній частині, без заповнення розділів А і Б.

Серед змін, які стосуються виключно форми розрахунку коригування, запроваджене поле для зазначення інформації про зайво складені податкові накладні.

Також колонку «Причина коригування» у розрахунку коригування замінено колонкою «Код причини». Тобто, в подальшому зазначатиметься тільки номер, який відповідатиме певній причині коригування.

Державною фіскальною службою України на будуть визначені умовні коди причин коригування, які оприлюднять на сайті. Перелік доповнюватиметься у міру потреби.

Наказ набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування (крім абз. 2 п. 6 та п. 8 Змін до Порядку заповнення податкової накладної, затверджених цим наказом, які набирають чинності з 01.01.2020), а саме з 01.12.2018 року.