Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Обсяг контрольованих операцій великих платників за 2017 рік збільшився майже на третину

10.10.2018

П’ята звітна кампанія з трансфертного ціноутворення в Офісі великих платників податків завершилась з наступними результатами:

759 платниками податків (на 17 менше, ніж за 2016 рік) відображено в звітах контрольовані операції 2017 року на загальну суму близько 1,4 трлн грн.

Без врахування операцій фінансових установ обсяг контрольованих операцій великих платників податків за 2017 рік майже на третину (30%) більше, ніж за 2016 рік.

Під час попереднього моніторингу можна констатувати зменшення кількості помилок, яких припускаються при заповненні звітності, в порівнянні з попередніми звітними періодами. Це, на нашу думку, свідчить про те, що суб’єкти господарювання стали більш обізнаними з питань трансфертного ціноутворення. Сподіваємось, що цьому посприяли семінари, які проведені Офісом спільно з фахівцями Thomson Reuters, Ernst & Young, PWC України.

Втім, встановлено ряд фактів неподання звіту та неповного відображення контрольованих операцій в поданих звітах, що є порушенням норм Податкового кодексу та передбачає притягнення до відповідальності. З метою з’ясування обставин на підставі ст.73 Податкового кодексу контролюючим органом будуть направлені відповідні запити на адресу підприємств. Заздалегідь звертаємось до шановних платників податків з переконливим проханням про своєчасне надання змістовної інформації.

Нагадуємо, що згідно з п.120.4 ст.120 Податкового кодексу за кожен день відтермінування подання уточнюючого звіту передбачається нарахування штрафних санкцій в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного року. Зауважимо, що максимальна сума штрафу може сягати 300 розмірів такого прожиткового мінімуму.

Також зазначимо, що 63 платника податків скористались встановленим в п. «а» п.50.1 ст.50 Податкового кодексу правом на незастосування штрафних санкцій в розмірі 3% при поданні до 1 жовтня поточного року уточнюючої декларації з податку на прибуток за 2017 рік, в якій здійснено самостійне коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до статті 39 Кодексу.

Так, завдяки сумлінності платників податків Офісу та попередній роз’яснювальній роботі забезпечено збільшення об’єкта оподаткування за 2017 рік на 1 136 млн грн та додаткове надходження до бюджету 71 млн грн податку на прибуток підприємств.