Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Черговий здобуток Офісу на шляху стягнення заборгованості по частини чистого прибутку

14.09.2018

Державні підприємствами, які мають державну частку в статутному капіталі, керуючись нормами Закону України «Про управління об’єктами державної власності» та Постановами Кабінету Міністрів України №138 та № 68 повинні сплачувати до бюджету частину чистого прибутку, який вони отримали за результатами звітного періоду. Не всі державні підприємства сумлінно виконують свої обов’язки та сплачують до бюджету в повному обсязі частину чистого прибутку.

У разі її несплати та виникнення заборгованості контролюючий орган не може у повній мірі вживати заходи по погашенню такої заборгованості, оскільки податковим законодавством чітко не визначено механізм стягнення заборгованості по частині чистого прибутку до бюджету, яка не являється податковим платежем та відсутня в переліку загальнодержавних податків та зборів визначених ст.9 Податкового кодексу

Нагадаємо, що у лютому 2018 року Офісом, в судовому порядку, доведено свої повноваження та виграно позов на стягнення заборгованості по частині чистого прибутку у сумі 35,0 млн грн. Зазначена заборгованість погашена боржником у повному обсязі.

На сьогоднішній день це не єдине рішення, так 10.09.2018 у черговий раз, Окружним адміністративним судом м. Києва, підтримано Офіс та надано дозвіл на стягнення заборгованості з державного підприємства у сумі 4,8 млн грн, сплата якої, маємо надію, надійде до кінця поточного місяця.

На сьогодні в судах за позовами Офісу перебувають ще 4 справи на стягнення заборгованості по частині чистого прибутку майже на 220,0 млн грн, за результатами розгляду яких, сподіваємось, будуть прийняті рішення на користь контролюючого органу.