Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Афера аграрія – як вугілля змінилось на цигарки

12.09.2018

Під час моніторингу показників декларування з податку на додану вартість фахівцями Офісу великих платників податків виявлено схему ухилення від оподаткування з податку на додану вартість підприємством аграрного сектору економіки.

Зазначене підприємство має у своєму розпорядженні потужності з переробки сільськогосподарської продукції, які використовуються сезонно та потребуються як паливо кам’яне вугілля.

Для функціонування виробництва підприємство постійно потребує декілька тисяч тон вугілля, що є важливою складовою витрат на виробництво готової продукції.

Проте, спокуса оптимізувати власні податкові зобов’язання, вивести грошові кошти в тіньовий сектор економіки не залишає деяких ділків.

Так, у 2016 році, підприємство при проведені закупівлі вугілля кам’яного вирішило піти найнебезпечнішим шляхом та вибрало контрагента з сумнівною репутацією.  Вказаний «виробник» вугілля  був зареєстрований у приміщенні перукарні одного з міст донецького регіону та мав аж одного працюючого – директора. Виробничі потужності підприємства теж дорівнювали нулю.

Проведеними контрольними заходами не встановлено фактичне існування так званого виробника вугілля, так як і наявність самого вугілля встановити не вдалося, оскільки походження даного виду продукції від виробника або імпортера не прослідковується. Здійснюючи рух товарів через низку посередників вугілля перетворились у ковбасу, цигарки та інші товари повсякденного вжитку.

В документах на транспортування відправниками та навантажувачами вугілля були вказані підприємства які не мали фінансового-господарських відносин як з «постачальником» так із підприємством аграрного сектору.

До того ж ділки не врахували наявність того, що починаючи з 2016 року все вугілля, що реалізується на території України користується пільгою та не оподатковується ПДВ, якщо виробник або продавець не звернувся до податкової з заявою щодо відмови від пільги. Що в свою чергу не дозволяє включати операції з придбання вугілля до податкового кредиту.

Використання подібної схеми руху податку на додану вартість дозволило б  зменшити податкові зобов’язання підприємством на 2,7 млн грн, та вивести у тіньовий сектор економіки, загалом більше 13,5 млн грн.

Наразі у підприємства аграрного сектору економіки проведено контрольні заходи, якими донараховано 2,7 млн грн ПДВ та 1,35 млн грн штрафних санкцій. Правомірність висновків Офісу великих платників підтверджено у судовому порядку. Вживаються заходи щодо надходження вказаних коштів до бюджету.