Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Спрощення залучення іноземних позик в Україну

20.08.2018

Офіс великих платників податків нагадує, що нормами п.140.2 ст.140 Податкового кодексу України передбачено визначення податкових різниць за сумами фінансових витрат при залученні позик від нерезидентів з метою збільшення фінансового результату до оподаткування.

З 17 серпня поточного року зазнали змін норми валютного законодавства, які визначені Постановою Нацбанку від 20.07.2018 № 83 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Зокрема, вони стосуються  спрощення у сфері регулювання операцій резидентів – позичальників із залучення зовнішніх кредитних ресурсів в Україну.

Розпочинає роботу автоматизація процедури реєстрації/унесення змін/анулювання реєстрації зовнішніх договорів кредитування (позики)  в іноземній валюті, укладених резидентами-позичальниками. Ініціювання таких процедур здійснюватиме уповноважений банк - обслуговуючий  за договором позики  шляхом надсилання до Нацбанку відповідного електронного документу. В свою чергу НБУ засобами спеціального програмного забезпечення буде в автоматизованому режимі проводити ці процедури.

При цьому, виключено вимогу щодо обов'язкового проведення Нацбанком розгляду та аналізу пакетів документів на предмет наявності індикаторів ризиковості фінансової операції,  які проводилися раніше.

Це повинно сприяти покращенню фінансування економічного мікроклімату суб'єктів господарювання України та пожвавленню української економіки в цілому.