Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Податковий борг скорочено на 9 млрд грн

08.08.2018

Абсолютне скорочення податкового боргу за підсумками 7 місяців 2018 року забезпечив Офіс великих платників податків. Біля 170 боржників погасили за цей період суму у 9 млрд грн. Нагадаємо що з початку року борг складав 20,7 млрд грн. Сьогодні вже ця сума значно менша – 11,7 млрд грн.

Такому результату сприяли декілька факторів.

По-перше, направлення податкових вимог та здійснення опису у податкову заставу ліквідного майна (готова продукція, автотранспорт, нерухомість) з урахуванням специфіки діяльності підприємств. До речі, зростає свідоме та сумлінне розуміння податкового процесу самими платниками. Розуміючи наслідки статті 92 Податкового кодексу, підприємствами-боржниками в більшості випадків самостійно сплачується заборгованість. Адже за інших умов на них чекає штраф у розмірі 100 % відчуження.

По-друге, протягом 2018 року до банківських установ направлено більше 30 тисяч інкасових доручень (розпоряджень) на рахунки боржників на підставі рішень суду та рішень керівників.

Значних зрушень досягнуто у питанні погашення заборгованості з частини чистого прибутку держпідприємств. Раніше це питання заводило в «глухий кут», оскільки частина чистого прибутку не є податковим платежем згідно існуючого податкового законодавства. Офісом великих платників вперше здобуто позитивну судову практику у цьому напрямку, в результаті чого підрозділом Офісу подано до суду позови на стягнення заборгованості зі сплати частини чистого прибутку по державним підприємствам на суму 230,5 млн грн.

Станом на 01.08.2018 податковий борг по Офісу великих платників становить 11,7 млрд грн та має постійну тенденцію до зменшення.