Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Як триває контроль за експортними/ імпортними операціями у разі ліквідації обслуговуючого банку ?

02.08.2018

Офіс великих платників повідомляє, що з 27.07.2018 року набрала чинності Постанова Правління Національного банку України (далі – НБУ) від 24 липня 2018 року № 86 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України", якою внесено зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління НБУ 24 березня 1999 року №136 зі змінами (далі – Інструкція).

Розділом 5 Інструкції передбачено, що банки надсилають податковим органам повідомлення, зокрема про:

- зняття експортної операції резидента з контролю;

- якщо змінюються умови договору, що перебуває у банку на контролі;

- якщо поставка продукції за імпортним договором резидента відбувається без її ввезення на митну територію України;

- якщо клієнт не подав банку документи, потрібні останньому для з'ясування стану розрахунків за експортною операцією;

- при закритті резидентом рахунку в цьому банку і переході його на обслуговування в інший або в разі закриття банком рахунку клієнта, - про незавершені експортні операції з поставки продукції, виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг та імпортні операції цього резидента;

 - виявлені у звітному місяці факти порушень в разі ненадходження в законодавчо встановлені строки (або строки, визначені в висновках) виручки, товарів.

Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків за експортною операцією банк починає з наступного календарного дня після дня оформлення митної декларації (далі – МД) або підписання акта, рахунку (інвойсу) або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг.

Банк знімає експортну операцію резидента з поставки продукції, виконання робіт, надання транспортних, страхових послуг з контролю після зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок останнього.

Додатковою підставою для зняття експортної операції з контролю, крім зарахування виручки, може бути:

повідомлення інших банків / ліквідаторів банків / юридичних осіб, які утворилися в результаті ліквідації банків за рішенням власників, про зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок резидента, що відкритий у цьому банку / банку, що ліквідовується / банку, що ліквідований за рішенням власників (у повідомленні зазначається вся наявна в реквізитах платежу інформація, номер і дата договору, сума платежу - у тій частині, у якій відомості передаються банку);

повідомлення інших банків / ліквідаторів банків / юридичних осіб, які утворилися в результаті ліквідації банків за рішенням власників, про надходження реєстру МД за цією операцією резидента (у повідомленні зазначається вся наявна в реєстрі МД інформація).

Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків за імпортною операцією банк починає з наступного календарного дня після дня здійснення операцій, вказаних у п. 3.1 р.3 Інструкції.

Додатковою підставою для зняття імпортної операції з контролю, крім реєстру МД, може бути:

повідомлення інших банків / ліквідаторів банків / юридичних осіб, які утворилися в результаті ліквідації банків за рішенням власників, яким митний орган надіслав інформацію про цю операцію резидента, про отримання такого реєстру (у повідомленні зазначаються номер і дата реєстру, уся наявна в реєстрі інформація про операцію резидента, а також вартість продукції в тій частині, у якій відомості передаються банку).

При цьому, з метою зняття експортної/імпортної операції з контролю, зазначені повідомлення надаються на запит резидента або запит банку тільки тому банку, який зазначений у запиті резидента або якому резидент дозволив цей запит.

Банк зобов'язаний після отримання таких повідомлень здійснити перевірку достовірності отриманої інформації, отримати підтвердження факту підписання цього повідомлення керівником та/або уповноваженою особою.