Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

95 мільйонів гривень за заниження податків внаслідок взаємовідносин з ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020», реальність операцій з яким не підтверджена

12.07.2018

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд виніс рішення на користь Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС за позовом ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» на загальну суму 95,1 млн грн.

Досліджуючи взаємовідносини ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», які мали вплив на формування податкового кредиту та валових витрат, що враховуються при визначенні об‘єкта оподаткування, та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, судом встановлено наступне:

- згідно укладеному договору ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» здійснено придбання дизельного палива у ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020».

- засновника та директора  ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020»  вироком суду визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 205 КК України.

Також у рішенні суду зазначено, що первинні документи, які містяться в матеріалах справи, надані на підтвердження господарських взаємовідносин ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» та ТОВ «Газукраїна-2020», є формально складеними, а господарські операції не є реальними, оскільки судом не встановлено самого факту їх здійснення та не ідентифіковано посадових осіб від контрагентів, якими б такі операції могли бути вчинені. Встановити джерело походження товару та його рух по ланцюгу постачання неможливо.

Враховуючи наведене, а також інші обставини справи, суд приходить до висновку  про відсутність підтвердження реальності господарських операцій між ПрАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат» та ТОВ «Газукраїна-2020» за відповідним договором та те, що наявність укладеного між учасниками господарської операції цивільно-правового договору або відсутність визнання такого договору недійсним або нікчемним,  не свідчить про реальність вчинення відповідної операції.