Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

76% експортних і 50% імпортних операцій українських платників податків проводиться в країнах з пільговим оподаткуванням

06.07.2018

За підсумками 2017 року 76% загальної кількості експортних операцій і 50% імпортних було проведено із залученням іноземних посередників з місцем реєстрації в країнах з пільговим оподаткуванням. Про це написав у своєму блозі начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов. Він також уточнив, що у грошовому вимірі загальний обсяг експортних операцій зріс до 648,7 млрд грн (на 22,8%), а імпортних – до 716,6 млрд грн (на 27,9%).

За його словами, такі операції, що проводяться за межами країни, є об’єктами особливої уваги податківців. Особливо у випадках, коли  вітчизняний виробник підписує контракт із нерезидентом, постачає йому товар за заниженою ціною, а той потім перепродує цей товар значно дорожче, залишаючи основний прибуток від операції у себе.

Ефективним інструментом боротьби з таким виведенням капіталу Бамбізов вважає дослідження подібних операцій в межах трансфертного ціноутворення. “Ми намагаємося дати платникам самостійно виправити виявлені порушення, подавши уточнюючі розрахунки, - пише він. – А в разі відсутності реакції проводимо контрольно-перевірочні заходи”.

На підтверження своїх слів він наводить статистику: “за останні три роки 117 платників самостійно збільшили фінансовий результат до оподаткування на 4,6 млрд грн. Це призвело до зменшення збитків на 2,5 млрд грн та нарахування 363 млн грн податку на прибуток. А за результатами контроль-перевірочної роботи нами зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування з податку на прибуток на загальну суму 2 млрд грн та донараховано майже 164 млн грн податку”.