Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Відомому рітейлеру за використання сумнівних операцій доведеться сплатити майже 10 млн грн

13.06.2018

Офісом великих платників податків ДФC у ході проведення контрольно-перевірочних заходів встановлено, що один всім нам відомий рітейлер, який реалізовує товари за «економічними» цінами скористався схемою ухилення від сплати податків шляхом залучення фіктивного підприємства.

Аналізуючи дану схему співробітники Офісу виявили, що у 2017 році було створено фіктивне підприємство, яке придбавало товар у реального сектора економіки та в подальшому реалізовувало його нелегально за готівку (наприклад на ринках), тим самим мінімізуючи податки.

Офіційно в податковому обліку фіктивного підприємства відсутні, як реалізація товарів, так і відповідно податкові зобов’язання з податку на додану вартість, внаслідок чого підприємством штучно нарощено податковий кредит.

У подальшому такий податковий кредит продається підприємствам реального сектора з метою мінімізації сплати податку на додану вартість, а самі операції існують лише на папері.

У результаті тісної взаємодії податкової міліції Офісу, співробітниками якої було допитано посадових осіб підприємств-контрагентів, власників автомобілів, власників складських приміщень і водіїв, здійснено огляд складських приміщень, а  також працівників Офісу, які детально вивчили документацію по вказаних операцій, податкові зобов’язання з ПДВ збільшено на загальну суму майже 10 млн гривень.