Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Результати опитування: спрощення звіту про КО - нагальна потреба чи примхи?

11.06.2018

Закінчилося опитування щодо необхідності спрощення звітів про контрольовані операції. За його результатами 91% платників податків підтримують ініціативу Офісу щодо спрощення порядку подання уточнюючого звіту.

Показовим є те, що для заповнення звітності ТЦО 40% залучають сторонніх консультантів, у 66% процес автоматизовано не в повному обсязі, а більше половини з опитаних - 52% компаній - мають труднощі при заповненні звіту про КО.

Також було визначено велику зацікавленість (85%) щодо проведення семінарів з нагальних питань, а саме «Порядок заповнення звітності з ТЦ», «Підготовка документації з ТЦ», «Вибір методу для окремих типів КО».

За тематикою найбільш затребуваними є: «Підготовка документації з ТЦ» (40%) та «Порядок заповнення звітності з ТЦ» (33%). Відвідати семінар на тему «Вибір методу для окремих типів КО» платники податків бажають в 27% випадках. Не потребують участі у семінарах лише 15% компаній.

Ряд платників податків повідомили про необхідність додати певні графи до форми звіту. 15% компаній вважають за потрібне змінити тільки порядок заповнення звіту, а не саму форму; 9% - форму звіту разом із порядком її заповнення. 30% підприємств повідомили про відсутність потреби у будь-яких змінах.

«Ми ще обговоримо це питання на робочій групі і дійдемо висновку, як краще вирішити проблему і зробити звіт зрозумілим і прозорим і для платників, і для суспільства, і для податківців, - прокоментував результати опитування начальник Офісу Євген Бамбізов у своєму інтерв’ю спеціалізованому виданню TaxLink. - Зрештою, усі ми розуміємо, що кінцевою метою цієї ініціативи є збільшення бази до оподаткування і зростання надходжень до бюджету».

Нагадаємо, що опитування було проведено після робочої наради у Міністерстві фінансів, під час якої було обговорено питання спрощення форми звіту про контролюючі операції. За мету було поставлено підвищення податкової культури та грамотності щодо трансфертного ціноутворення та удосконалення самої звітності. Тематичним ініціатором цих питань виступив Офіс великих платників податків.

Вцілому опитування показало, що ініціатива Офісу великих платників податків щодо спрощення даної процедури є актуальною та необхідною, адже основними засадами діалогу з нашим клієнтами є відкритість та взаєморозуміння щодо вдосконалення комунікації між суб’єктами процесу оподаткування.

Додаткові матеріали