Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Рішення суду : Офіс стягує борг банкрутів

14.02.2018

В черговий раз судом підтримано позицію Офісу великих платників податків та надано дозвіл на стягнення податкового боргу по підприємству-банкруту у сумі 11,2 млн грн, що стало ще одним позитивним зрушенням у створенні судової практики стягнення із банкрутів.

Підприємство в суді заперечувало проти стягнення, аргументуючи тим, що у зв’язку із порушенням справи про банкрутство, контролюючий орган не має права стягувати податковий борг, оскільки згідно норм ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та заборонено примусове стягнення боргу. Офісом доведено правомірність такого стягнення, оскільки мораторій на задоволення вимог кредиторів не розповсюджується не зобов’язання, які виникають після його введення.

На сьогодні це майже єдиний законодавчо дозволений спосіб стягнення податкового боргу із підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства, оскільки контролюючий орган не має можливості здійснювати заходи примусового стягнення податкового боргу, передбачені Податковим кодексом, такі як опис майна в податкову заставу, арешт майна та реалізація його в рахунок погашення податкового боргу.