Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Платники ухиляються від сплати штрафних санкцій посилаючись на порушення провадження у справі про банкрутство

13.02.2018

Фахівці Офісу великих платників податків ДФС стикаються з підприємствами в яких порушено провадження у справі про банкрутство та які за допомогою даного факту намагаються уникнути сплати штрафних санкцій.

Так нещодавно проведено перевірку одного з таких з підприємств в якого порушено провадження у справі про банкрутство.

За результатами перевірки з питань несвоєчасної сплати грошових зобов’язань до бюджету, було застосовано штрафні санкції в розмірі 4,2 млн грн.

Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів, що вводиться одночасно з порушенням справи про банкрутство, поширюється лише на задоволення вимог конкурсних кредиторів.

Поточні ж вимоги кредиторів боржника знаходяться у вільному правовому режимі до визнання боржника банкрутом. За поточними зобов'язаннями згідно із загальними правилами нараховується неустойка (штраф, пеня), застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Таким чином, порушення податкової дисципліни, а саме – несвоєчасна сплата грошових зобов’язань до бюджету, мало місце після введення мораторію, тому застосування штрафних санкцій є правомірними.

Державна фіскальна служба України своїм рішенням підтвердила позицію Офісу великих платників податків ДФС.