Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Обмежені терміни для відновлення суми «OVERRIDE» у СЕА !

06.12.2017

Починаючи з серпня 2017 року багатьом платникам податку на додану вартість переважно аграрного сектора економіки було зменшено суму реєстраційного ліміту у системі електронного адміністрування ПДВ. Дану операцію у Витягу з системи електронного адміністрування (СЕА) відображено як «override209». Зокрема лише серед платників, які перебувають на обліку в Офісі великих платників податків Державної Фіскальної служби, зменшено ліміт у СЕА шляхом «override209» 16 платникам на загальну суму 77102,8 тис грн.

Після численних запитів платників, ДФС України листом  від 28.11.2017 року № 32659/7/99-99-15-03-02-17 "Про помилки при визначенні ознаки у номері податкової накладної" надано роз’яснення, де зазначено основні причини «override» та механізм усунення помилок задля відновлення сум ліміту. До основних причин зменшення суми ліміту віднесли наступні:

1. У зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, складеній за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спецрежиму (в частині, регламентованій статтею 209 розділу V Кодексу, крім пункту 209.18 статті 209 розділу V Кодексу) не вказано ознаку її належності до спецрежиму (код "2" після першого знака дробу у номері податкової накладної) або такий код вказано після другого знака дробу у номері податкової накладної, але така податкова накладна відображена в складі податкових зобов’язань у податковій звітності, яка подавалася у межах спецрежиму (декларації за формою 0121-0123);

            2. У зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, складеній за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спецрежиму (в частині, регламентованій пунктом 209.18 статті 209 розділу V Кодексу), не вказано ознаку її належності до спецрежиму (код "3" після першого знака дробу у номері податкової накладної) або такий код вказано після другого знака дробу у номері податкової накладної, і така податкова накладна відображена у складі податкових зобов’язань у податковій звітності, яка подавалася у межах спецрежиму (декларації за формою 0130);

            3. У зареєстрованій в ЄРПН податковій накладній, складеній за операціями, які не належать до операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спецрежиму (в частині, регламентованій як статтею 209 розділу V Кодексу, так і пунктом 209.18 статті 209 розділу V Кодексу), вказано ознаку її належності до спецрежиму (код "2" або "3" після першого знака дробу у номері податкової накладної), і така податкова накладна відображена у складі податкових зобов’язань у податковій звітності, за якою здійснювалися розрахунки з бюджетом (декларація за формою 0110).

Усунути помилки, які виникли в результаті кожної з вищевказаних помилок, можливо шляхом подання повідомлень-розрахунків коригування. Існує окремий механізм для кожної ситуації, який детально описано у листі ДФС України від 28.11.2017 року № 32659/7/99-99-15-03-02-17. Подання Повідомлень-РК до ДФС здійснюється платниками податку лише в період з 27.11.2017 по 08.12.2017 включно.

Слід звернути увагу на те, що відображення у розрахунках коригування будь-якої іншої інформації, ніж тої, що передбачена цим листом, може бути причиною його не прийняття (напр. зазначення прочерків, нулів чи будь-яких інших знаків у графах, які повинні бути пусті, тощо)