Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Офісом великих платників підведено підсумки декларування контрольованих операцій

14.11.2017

50 відсотків платників Офісу великих платників податків ДФС подали звіти про проведення протягом 2016 року зовнішньоекономічних контрольованих операцій (1 239 СГД подано звіти, що на 23 відсотка більше ніж за минулий рік).

Як показує досвід, у переважній більшості зовнішньоекономічні операції великих платників податків проходять із пов’язаними та непов’язаними особами які сплачують в своїй країні податок на прибуток за значно меншими ставками ніж в Україні, або включено до переліку країн - офшорних юрисдикцій.

Для контролю таких операцій Україною імплементовано нові правила, які відповідають загально визнаним європейськім нормам («принцип витягнутої руки», ст. 39 Податкового кодексу України).

Основне  завдання податкових органів полягає саме в визначенні відповідності таких операцій ринковим умовам (зокрема співставної таких операцій до непов’язаних контрагентів, цінових параметрів укладених угод до біржових коливань на світових ринках).

З моменту впровадження нових правил (2013-2016 роки),  суб’єктами господарювання при декларуванні податку на прибуток було скориговано фінансовий результат за рахунок контрольованих операцій на 3,6 млрд грн (збільшено доходи на 2,9 млрд грн, зменшено витрати на 0,7 млрд грн),  що зменшило задекларовані збитки на 1 млрд грн та призвело до додаткових нарахування податку на прибуток у розмірі майже 500 млн грн.