Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Імплементація Плану BEPS в Україні

13.09.2017

Імплементація Плану BEPS в Україні шляхом внесення змін до Податкового кодексу України, саме такою була тема відкритої дискусії, яка відбулась  8 та 11 вересня в Офісі великих платників податків.

В заході взяли участь більше 30 осіб: експерти з «великої четвірки», представники громадськості та контролюючих органів.

Законопроект про внесення змін до Податкового Кодексу в частині контролю за трансфертним ціноутворенням в рамках імплементації Плану BEPS презентував Віктор Овчаренко, керівник департаменту податкової політики   Міністерства фінансів України, і  Микола Мішин, керівник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту ДФС України.

Обговорення положень законопроекту відбувалось у жвавій дискусії, до якої долучились Олександр Лепетюк (Офіс великих платників), Ірина Короткова (Офіс великих платників), Тетяна Шевцова (громадська рада при МФУ і ДФС), Олена Коваль (МФУ), Євген Козлов (МФУ), Ігор Чуфаров (Ernst & Young), Костянтин Карпушин (KPMG), Анна Ніколайко (PwC), Дмитро Литвин (Deloitte), Олексій Задорожний (ДФС), Олена Ткаченко (ДФС), Надія Горєва (Офіс великих платників), Христина Книгиницька (Baker& McKenzie).

Учасники зустрічі підтримали запропоновані зміни до Податкового Кодексу. Зокрема, це запровадження спрощення процедур адміністрування послуг з низькою доданою вартістю та впровадження нових правил звітності для транснаціональних компаній.

Зміни, запропоновані в частині адміністрування  за сировинними товарами, були позитивно прийняті представниками Американської торговельної палати в Україні (АСС) та бізнесу.

Тетяна Шевцова  зауважила, що багато з проблемних питань, які обговорювались, вже знайшли своє вирішення в законопроекті про запровадження податку на виведений капітал.

Після погодження законопроекту міністерствами та відомствами, він буде направлений до секретаріату КМУ.

Дякуємо всім хто долучився. Ваші пропозиції допоможуть напрацювати законодавчу базу, яка дозволить ефективно протидіяти агресивному податковому плануванню, розмиванню податкової бази і виведенню прибутку з-під оподаткування, та закладе перспективу розвитку на майбутнє.

 Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року Україна приєдналася до Програми розширеного співробітництва в рамках ОЕСР й взяла на себе зобов’язання імплементувати Мінімальний стандарт Плану дій BEPS – обов’язкові чотири заходи із п’ятнадцяти запропонованих.