Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість

10.08.2017

Офіс великих платників податків ДФС інформує, що з 21.07.2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 №536 «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість та визнання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 25 січня 2012 № 73».

Внесеними змінами приведено у відповідність із нормами Податкового кодексу, які діють з початку 2017 року, Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569 (далі – Порядок).

Зокрема, із Порядку виключено норми щодо спеціальних рахунків сільськогосподарських підприємств - суб'єктів спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства; врегульовано питання перенесення значення реєстраційної суми платника податку, що реорганізується; передбачено можливість сплати до бюджету податкових зобов’язань за уточнюючими розрахунками через електронні рахунки в системі електронного адміністрування (СЕА).

Також змінами передбачено, якщо у платника податку загальна сума податкових зобов'язань, зазначених ним у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків, перевищує суму податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Реєстрі (∑ Перевищ), а сума податку (∑ Накл), визначена відповідно до пункту 9 цього Порядку, є недостатньою для реєстрації таким платником податкової накладної або розрахунку коригування до такої податкової накладної за звітні (податкові) періоди виникнення зазначеного перевищення, платник податку має право зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в Реєстрі на суму податку, що дорівнює значенню показника å Перевищ, зменшеного на суму задекларованих до сплати податкових зобов'язань за періоди починаючи з 1 липня 2015 р. (включаючи податкові зобов'язання, які були сплачені платником податку, та податкові зобов'язання, які не були сплачені платником податку) та збільшеного на значення показника ∑ ПопРах незалежно від значення показника  ∑ Накл, визначеного відповідно до пункту 9 цього Порядку.

Повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку, зарахованих до бюджету з електронного рахунка платника податку в порядку, визначеному пунктом 200 1.5 статті 200 1 Кодексу, здійснюється шляхом перерахування таких коштів виключно на електронний рахунок платника податку, а у разі його відсутності на дату звернення платника податку із заявою про повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з податку чи на дату фактичного повернення коштів - шляхом перерахування на поточний рахунок платника податку в установі банку".

Крім цього, визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабміну від 25.01.2012 N 73 "Про затвердження критеріїв, у разі відповідності яким платник податку на додану вартість вважається таким, що має позитивну податкову історію".