Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Щодо розміру відрахувань частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами

20.03.2017

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 №933 (далі – Постанова №933), яка набрала чинності 15.12.2016, внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 №1156 щодо зменшення розміру відрахування, з 75% до 30%, частини чистого прибутку до державного бюджету для Державного концерну «Укроборонпром», його учасників, державних унітарних підприємств, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади, які задіяні у розробленні, будівництві та ремонті озброєння, військової та спеціальної техніки та їх складових і є виконавцями державного оборонного замовлення.

Відповідно до листа Міністерства фінансів України від 26.01.2017 №31-24020-22-10/2171, розмір 30% відрахувань, для вищевказаних підприємств застосовується починаючи з підсумків фінансово-господарської діяльності  за IV квартал 2016 року.

Таким чином, суб’єкти господарювання, передбачені Постановою №933, у Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) за 2016 рік, у рядку 01 відображають чистий прибуток (доход) за IV квартал 2016 року, у рядку 06 зазначається норматив відрахувань – 30%, рядок 08 не заповнюється.

При цьому, враховуючи, що відповідно до п.2 Порядку відрахувань до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 №138, частина чистого прибутку (доходу) сплачується до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності, у разі отримання суб’єктами господарювання, передбаченими  Постановою №933, збитку за результатами діяльності за 9 місяців 2016 року, такий збиток зменшує частину чистого прибутку (доходу)  за  IV квартал 2016 року (Лист ДФС України від 10.02.2017 №3363/7/99-99-15-02-02-17).