Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Ірина Короткова: Ми сподіваємося на податковий результат від запроваджених законодавчих змін у роботі банківського сектору

11.01.2017

Нові законодавчі зміни щодо регулювання та певного обмеження діяльності фінансових та нефінансових установ, у тому числі у якості посередників на ринку залучення коштів від фізичних осіб, направлені насамперед на забезпечення дотримання учасниками цього ринку чітких правил та настанов. Про це розповіла заступник начальника Офісу великих платників податків ДФС Ірина Короткова.  

За її словами, ініційовані Президентом та підтримані Верховною радою новації, які вже знайшли своє відображення у якості діючих законів, унеможливлять застосування недобросовісними учасниками ринку махінаційних схем, а також дозволять захистити права вкладників, які вже стали жертвами махінацій.

Так, вважає посадовець, нестабільна та нестійка ситуація у країні, що склалася у останні роки, у тому числі й у фінансовому секторі, у свою чергу призвела до почастішання випадків банкрутства (неплатоспроможності) підприємств – зокрема, фінансових установ. На фоні таких явищ досить очікуваним стало зменшення обсягу заощаджень у банках, і як результат – зростання їх кількості «під матрацами», що у будь-якому випадку негативно впливає на економічний стан держави.

«Сподіваємося, що весь комплекс заходів, що вже запроваджений на даний час, а також що планується до втілення у майбутньому, врешті призведе до зростання фактичної активності на ринку банківських послуг,  підвищення довіри до банків серед населення – і як результат притоку депозитних вкладів, а відтак дасть відчутний податковий результат, збільшаться надходження податків в бюджет країни від роботи банківського сектору», – підкреслила Ірина Короткова.

Вона також радить громадянам, які розміщують вклади у банках, для запобігання виникнення позаштатних ситуацій враховувати кілька факторів.

По-перше, процентна ставка за вкладом не може значно перевищувати ту, яка пропонується у середньому на ринку. Тобто, якщо банк пропонує надприбутки по вкладам, веде агресивну маркетингову політику, або обіцяє звільнення таких доходів від оподаткування – існує значний ризик, що у майбутньому виникнуть проблеми не тільки з отриманням доходу на вказаному рівні, а й у поверненні вже вкладених коштів.

По-друге, чи не найважливішим моментом у оформленні договірних відносин з банком щодо розміщення у ньому коштів є договір, який підписується та залишається у обох сторін.

«Попри завіряння та обіцянки менеджерів банку слід ретельно ознайомлюватися із положеннями такого договору до його підписання, вивчаючи та за можливості отримуючи роз’яснення по всім неоднозначним пунктам», – наголошує Ірина Короткова.