Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Залучаємо іноземних колег! – податківці попереджають експортерів

04.07.2019

Наразі контролюючі органи при проведенні перевірок суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності широко використовують можливість з отримання необхідної податкової інформації від уповноважених органів іноземних країн. Тому, при обиранні виробничих схем з просування і реалізації продукції на світових ринках, підприємствам необхідно бути обачливими і розсудливими при виборі контрагентів та будувати прозорі господарські взаємовідносини.

Про це повідомив керівник Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Роман Афонов, коментуючи нещодавній випадок з одним з великих запорізьких підприємств.

До роботи промислового підприємства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності був включений посередник-українське підприємство (комісіонер) із зобов’язаннями, відповідно до договору, надати агентські послуги з пошуку за кордоном потенційних покупців виробленої продукції. Як свідчать звіти комісіонера, була проведена «масштабна» комерційно-маркетингова робота та укладений контракт з іноземним покупцем, причому із залученням ще одного посередника-нерезидента з третьої країни. В результаті, запорізьке підприємство оплатило і сформувало витрати відносно послуг, що були надані та використані за межами митної території України. Причому вартість агентської винагороди склала майже 35 млн грн, або 25 % від загальної суми експортного контракту.

Завдяки отриманю на спецзапит відповіді уповноваженого органу іноземної країни, аудиторами Запорізького управління було з’ясовано, що вищезазначені, сплетені у штучний «вузол», господарські зв’язки не були реальними, а відтак, не підтвердилися. За наданою інформацією, відстежується ланцюг безпосередньої поставки продукції запорізького підприємства ізраїльському підприємству, без жодної участі компанії з третьої країни. Результатом проведеної Запорізьким управлінням перевірки вказаних фактів стало донарахування 8 млн грн, і це лише по одному договору комісії.