Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Акти «невиконаних робіт» на 8,6 млн грн. Або як великий платник сформував податковий кредит за фіктивними договорами

24.05.2019

Складські та офісні приміщення орендували, акти наданих послуг та договори суборенди складали, та, як виявилось, директор-орендодавець –формальний, а усі операції – фіктивні.

За результатами позапланової перевірки, фахівці Офісу встановили, що підприємство - великий платник податків, що обслуговується у Запорізькому управлінні Офісу, протягом березня-грудня 2016 року уклав договори про суборенду нерухомості (з липня по вересень 2016 року) під офісні, складські та студійні приміщення на майже 8,6 мільйона гривень (без ПДВ), як виявилося пізніше – фіктивні. Адже, директорка-орендодавець акти підписувала, та жодних послуг з оренди нерухомого майна підприємству надавати навіть не збиралася.

За інформацією, отриманою від Генеральної прокуратури, директор є обвинувачуваною за підроблення документів, тобто у скоєнні злочину за ч.5 ст.27, ч.І ст.205-1 Кримінального кодексу України.

За її власними свідченнями, жінка, не маючи ні необхідних навичок, ні досвіду для виконання обов'язків директора, погодилася на пропозицію очолити підприємство, яке і стало надавачем послуг великому платнику податків, спокусившись  на грошову винагороду.

З огляду на це, Вишгородський районний суд Київської області визнав директорку, від імені якої виписані податкові накладні, винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205-1 КК. А самі накладні, що стали підставою для формування великим платником податкового кредиту, неналежно оформленими та такими, що не засвідчують факт придбання послуг. Відтак, формування платником податкового кредиту за відображеними у них сумами ПДВ є безпідставним. Отже, маємо:

-завищення суми від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду в розмірі майже 6 млн грн за деклараціями з ПДВ за періоди: березень - грудень 2016 p;

-заниження суми позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту, яке сплачується до державного бюджету у розмірі 1,8 млн грн за декларацією з ПДВ за січень 2017р.

Так, необачність у виборі контрагента, спричинила виникнення у великого платника суттєвих податкових порушень, за які чинним законодавством передбачена фінансова відповідальність.

Нагадаємо, перевірити надійність свого ділового партнера наразі можна он-лайн у режимі 24/7 за допомогою електронних сервісів Державної фіскальної служби України, у Єдиному державному реєстрі судових рішень, тощо. Для цього потрібно просто знати податковий номер або точну назву підприємства, з яким збираєтесь співпрацювати.

Державної фіскальної служби України  -  http://sfs.gov.ua/businesspartner

Єдиний державний реєстр судових рішень -    http://www.reyestr.court.gov.ua/

Перевірка підрядників та моніторинг змін  їх інформації -  https://youcontrol.com.ua/