Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Під час семінару в Харкові платники податків обговорили особливості застосування податкового законодавства та отримали відповіді на поставлені запитання

15.04.2019

Представники бухгалтерських та фінансових служб великих підприємств Харківщини стали учасниками семінару, який був проведений за ініціативою Територіального відділення ВГО «АППУ»  в Харківській області.

Лекторами на семінарі були фахівці Харківського управління Офісу великих платників податків та ГУ ДФС у Харківській області.

Присутніх ознайомили з роз’ясненнями, виданими ДФС у зв’язку з набранням чинності змін до податкового законодавства у 2019 році.

Учасники семінару розглянули практичні питання, що виникають у платників під час заповнення та подання декларації з податку на прибуток та фінансової звітності, а також у ході нарахування та сплати податку на додану вартість.

Окремо зупинились на питаннях щодо адміністрування місцевих податків і зборів, екологічного податку, рентної плати, а також декларування доходів громадян за 2018 рік, зокрема, розширення кола громадян, які мають право на податкову знижку.  

Крім того, присутніх було ознайомлено з особливостями нарахування та сплати єдиного соціального внеску у 2019 році та повідомлено про функціонування з 02.05.2019 нових рахунків для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства.

Неабияку зацікавленість у присутніх викликало питання щодо трансфертного ціноутворення, тому в ході семінару начальник відділу трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Харківського управління Офісу ВПП Світлана Тимошенко детально зупинилась на методах встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки». Вона навела приклади позитивної статистики про те, як великі платники України самостійно коректують трансферні ціни, та ознайомила з ризиками, які підлягають  першочерговому податковому контролю.

В режимі діалогу присутні обговорили переваги попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, ознайомились з основними факторами, на які треба звернути увагу при поданні  уточненої декларації з податку на прибуток за 2018 рік, та з основними новаціями щодо трансфертного ціноутворення у 2019 році.

Кожен учасник отримав матеріали про окремі питання податкового законодавства та мав змогу не тільки задати питання щодо оподаткування у розрізі окремих податків, але й отримати відповіді на них. Наприкінці семінару представники бізнесу Харківщини подякували за корисну інформацію, яка стане в нагоді під час проведення бухгалтерських операцій.