Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

12 друзів «Корпорації КРТ» або як за схемним кредитом ухилитися від сплати 38 млн грн ПДВ

28.03.2019

Днями Львівський окружний адміністративний суд підтримав позицію Офісу щодо правомірності донарахування 38 мільйонів гривень з податку на додану вартість ТОВ «КРТ».

Контролюючим органом встановлено, що у І кварталі 2018р ТОВ «Корпорація КРТ» проводило фінансово-господарські операції із 12 суб’єктами господарювання. Згідно з договорами, мали б поставлятись автотранспортні засоби.

Підприємства-контрагенти виписували податкові накладні на адресу скаржника - ТОВ «Корпорація КРТ». Відповідно, суми ПДВ по таких накладних були включені до складу податкового кредиту. Але, всі ці операції відбулись тільки віртуально.

Як це діє розкажемо на прикладі одного зконтрагентів.

На початку 2018 року ТОВ  «Корпорація «КРТ» сформовано податковий кредит з поставки транспортних засобів від одного з товариств-контрагентів. Відповідно до ланцюга походження товару встановлено, що постачальником контрагента є приватне підприємство, яке імпортувало транспортні засоби з Польщі, Чехії, Канади.

Фахівцями Офісу встановлено, що товариство, начебто придбало 118 транспортних засобів, (з яких реалізовано лише 41), при цьому, основні засоби, оренда складських приміщень чи стоянок, у нього відсутні. Тобто, не має можливості для зберігання придбаних авто, що спростовує здійснення операцій з їх купівлі. Оформляючи документи на продаж цих транспортних засобів товариство при цьому не зазначало у податкових накладних для контрагентів-покупців їх VIN-кодів, у зв’язку з чим неможливо ідентифікувати придбання (походження) даного транспорту.

Підприємство-контрагент реєструвало податкові накладні з постачання автотранспортних засобів на адресу ТОВ «Корпорація КРТ» здійснюючи підміну номенклатури товару (підприємство займається продажем мазуту паливного, запчастин та послуг з ремонту).

Суд підтримав позицію Офісу щодо нереальності операцій між ТОВ «Корпорація КРТ» та товариством-контрагентом та факт формування «паперового» податкового кредиту з метою надання податкової вигоди третім особам для мінімізації ПДВ.

За юридичною адресою товариства-контрагента, приміщень для ведення господарської діяльності та посадових осіб для опитування щодо взаємовідносин з позивачем не виявлено.

За інформацією  МРЕО з регіональної бази даних «ДАІ-200» та Єдиного державного реєстру МВС, а також інформації, з Головного управління Держпродспоживслужби та Територіального управління Держгірпромнагляду у Львівській області, факт придбання автотранспортних засобів  не підтверджено.

З огляду на те, що податкові накладні містять недостовірні дані щодо змісту господарської операції, а первинні документи, які б містили відомості про господарські операції позивачем не надані, можна зробити висновок про відсутність фактичного отримання товарно-матеріальних цінностей та їх зв’язок з господарською діяльністю, а отже і  підстав для включення їх до складу податкового кредиту.

Таким чином, тільки за три місяці 2018р,  ТОВ «Корпорація КРТ» разом з контрагентами, за рахунок застосування «схемного» кредиту (проведення лише операцій з оформлення документів без реального руху ТМЦ), позбавила державний бюджет України 38 мільйонів гривень.