Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Суд зобов’язав «Придніпровську залізницю» сплатити 37 млн грн за використання схем ухилення від сплати податків

25.03.2019

Прибутків 87,5 млн грн отримали, в бухгалтерському обліку зафіксували, а до податкової звітності додати «забули»? Так, приховуючи свої реальні прибутки, та використовуючи схеми ухилення від сплати податків, залізничники намагалися недоплатити державі 37 млн грн.

Суть справи така: Під час планової перевірки державного підприємства «Придніпровська залізниця», фахівці Офісу виявили низку порушень: здійснення нереальних операцій з придбання робіт та послуг, неправомірне визначення податкових різниць, що зменшують фінансовий результат, заниження об’єкта оподаткування податком на прибуток, що призвело до недоплати податків до бюджету, та інші.

 Проте одним із найбільших порушень підприємства є саме розбіжність між даними податкових декларацій та фінансової звітності в частині визначення доходів. Так, під час перевірки із використанням регістрів бухгалтерського обліку фахівці Офісу проаналізували та співставили дані про отримані підприємством доходи від основної діяльності із даними, відображеними  у податкових деклараціях з податку на прибуток. У результаті - виявили факт заниження доходів підприємства на суму більш ніж 87,5 млн грн. Найцікавіше те, що доходи на вказану суму, які не відображені у податковому обліку підприємства, при цьому належним чином зафіксовані у бухгалтерських регістрах та відображені у фінансової звітності держпідприємства за відповідні періоди. Причин виникнення таких розбіжностей платник податків не обґрунтував.

Норми Податкового Кодексу України встановлюють прямий взаємозв`язок між даними бухгалтерського та податкового обліку,  зокрема, п.44.1 та  п.44.2 ПКУ визначено, що платники податків використовують, як джерело даних для визначення об'єктів оподаткування та податкових зобов'язань у податковому обліку дані первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, та інших документів, ведення яких передбачено законодавством. Своєю чергою, законодавство, яке регулює ведення бухгалтерського обліку, наполягає на підтвердженні даних бухгалтерського обліку первинними документами.

Оскільки фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку, жодних розбіжностей між їхніми показниками бути не повинно.

З огляду на те, що наявність розбіжностей між даними податкового та бухгалтерського обліку підприємством законодавчо не обґрунтована, платнику донараховано 23,6 млн грн податку на прибуток.

Також під час перевірки, фахівці Офісу проаналізували інші порушення, встановлені фінінспекцією Дніпропетровської області та виявили заниження об’єкту оподаткування податком на прибуток, та як наслідок, - недоплату до бюджету на суму 5 млн грн.

Крім того, підприємству донарахували податку на суму 8,4 млн грн по нереальним операціям з придбання робіт та послуг.

Третій апеляційний адміністративний суд підтримав позицію Дніпропетровського управління Офісу за позовом державного підприємства  «Придніпровська залізниця» та зобов’язав підприємство сплатити до бюджету країни майже 37 млн грн.