Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Коли «оптом» не вигідніше. За схеми ухилення від сплати «роздрібного» акцизу на пальне мережа АЗС сплатить 9,1 млн

11.02.2019

Відома маркетингова фраза «оптом – дешевше», давно стала звичною для учасників бізнесу різних сфер – як для продавців, так і для споживачів. Проте є випадки, коли «опт»  виявляється зовсім не вигідним. Особливо для тих, хто, намагаючись ухилитися від сплати податків, зрештою, сплачує не лише всю суму заборгованості до бюджету одразу, так би мовити, - оптом, а й чималі штрафи.

Так, відома автозаправна мережа ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» сплатить до бюджету 9,1 млн грн, за заниження акцизного податку з реалізованого пального -  6,1 млн грн та 3 млн грн штрафних санкцій за повторне порушення згідно зі ст.123 ПКУ.

Заправляючи автівку на АЗС ми рідко думаємо про чек. А навіщо? - Зайвий папірець у «колекції» інших чеків. Та й квапимося, - немає часу вимагати розрахунку… А дарма! Адже нерідко, «забувши» видати розрахунковий чек на продаж пального, АЗС можуть використовувати схеми ухилення від оподаткування. Зокрема, від сплати 5% акцизного податку на роздрібну реалізацію пального, «маскуючи» його відпуск під оптовий продаж.

Такі схеми тіньового ринку реалізації паливно-мастильних матеріалів давно уже стали досить «прозорими» для фахівців Офісу

На початку лютого Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Львівського управління Офісу з приводу оскарження великим платником податків - ТзОВ «ВОГ РІТЕЙЛ» податкових повідомлень-рішень в частині ухилення від оподаткування акцизним податком операцій з роздрібного продажу товарів (нафтопродуктів) кінцевому споживачу, що призвело до заниження акцизного податку на суму 9,1 мільйонів гривень.

Суть справи така: підприємство з реалізації паливно-мастильних матеріалів у деклараціях акцизного податку не в повному обсязі відображало реалізацію пального через АЗС. Тобто не включало до оподаткування продаж пального із застосуванням платіжних карток, талонів, паливних карток, (які є безготівковою формою розрахунків), що підтверджує факт роздрібного відпуску нафтопродуктів та є підставою виникнення у платника податків податкових зобов’язань з акцизного податку.

Верховний Суд врахував позицію податкового органу, та підтвердив, що оскільки роздрібний продаж нафтопродуктів кінцевому споживачеві здійснюється через мережу АЗС, то такі операції оподатковуються акцизним податком відповідно до ст.213 Податкового кодексу України у розмірі 5 % від вартості підакцизних товарів.

Таким чином, датою здійснення розрахункової операції, відповідно до норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», є дата виникнення податкових зобов'язань у суб'єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами (нафтопродуктами) через АЗС. Податкові зобов'язання зі сплати 5 % акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів під час здійснення розрахункових операцій.

Для викорінення тіньового ринку пального, Офіс великих платників системно проводить роботу з виявлення та руйнування схем ухилення від сплати податків у галузі торгівлі паливно-мастильними матеріалами. Та нагадує, відповідальне ставлення платників до сплати їх податкових зобов’язань, в тому числі акцизу, не лише збільшить надходження до держскарбниці та підвищить  добробут усієї країни, а також дозволить зекономити чималі кошти самому платнику.