Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Справа – труба. Або як запорізьке підприємство намагалося отримати з Держбюджету 4 млн грн за непошкоджені газопроводи

31.01.2019

Про те, що жарти з газом – небезпечні, знають навіть діти у дитячому садку. Кожен дорослий розуміє, як діяти, якщо десь відчувається характерний запах. Підприємства ж, на яких стався витік блакитного палива навіть за найменшого пошкодження газопроводів та газорозподільних приладів, одразу намагаються повідомити про це «газовиків», МНС-ників, комунальників,  та інші компетентні служби, аби якнайшвидше припинити витік, та ліквідувати його причину. Адже, збитки внаслідок руйнування, скажімо, газових труб та навіть найменше зволікання із їх ремонтом, можуть виявитися просто колосальними. Відновлення пошкодженого майна, внаслідок загорання, вибуху чи навіть просто оплата газу, яким не користувався, за нинішніми тарифами – не надто приємна перспектива.

Що вже казати про аварії на газопроводах внаслідок стихійного лиха чи природних катаклізмів. Така подія точно змусила б піднятися «на вуха» чи не усе місто.

Проте, одне із запорізьких підприємств примудрилося «намалювати» акти про витік газу внаслідок падіння на їхні газопроводи дерев під час надзвичайної природної події.

Дерева падали, газ витікав… перед очима так і виринає жахлива картина з відео про лютування ураганів. Проте, про події, які наче б то сталися три роки тому у Запоріжжі, чомусь не знають ані місцеві надзвичайники, ані обласний центр з гідрометрології.

Так, фахівці Запорізького управління Офісу великих платників під час перевірки одного з місцевих підприємств встановили завищення витрат та податкового кредиту з податку на додану вартість внаслідок внесення до податкової звітності хибних даних. А саме, на підставі завищення втрат газу внаслідок аварійних пошкоджень підприємство сформувало фіктивні витрати підприємства та податковий кредит на суму 4 млн  грн.

Проте, в журналах реєстрації заявок про аварії, наданих для перевірки фахівцям фіскальної служби, відсутні не лише чіткий опис характеру пошкодження, а й дані, що могли б слугувати підставою для здійснення розрахунку кількості аварійного витоку газу.

Та й оскільки, за даними підприємства, причиною аварії стала надзвичайна подія природного характеру, яка спричинила падіння дерев і пошкодження газопроводу,  про такі аварії мали б знати ГУ МНС України, Держгірпромнагляд, комунальні служби чи інші органи виконавчої влади. Проте платник про ці події нікого не повідомляв.

На сам кінець, були опитані особи, від імені яких оформлені заявки про аварії, проте і вони не підтвердили фактів пошкодження газопроводів.

Таким чином, фахівці Офісу встановили, що підприємство невиправдано завищило як витрати, так і податковий кредит та намагалося поцупити з Держбюджету майже 4 мільйони гривень. З урахуванням штрафних санкцій, які обґрунтовано були застосовані до, хоч і винахідливого, але все таки порушника, розмір грошового зобов’язання до сплати в бюджет склав більш як 5,7 мільйонів гривень.

Цією історією зацікавилися не лише фіскальні служби, а й інші контролюючих органи, зокрема МВС України. Так, за їхніми даними, днями Жовтневий суд міста Запоріжжя своєю ухвалою також обрав для фігуранта справи особисте зобов’язання за підозрою у завищенні витрат газу.