Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Забезпечення додержання можливості реалізації прав платників в системі оподаткування – важливий напрямок діяльності ДФС

18.12.2018

В.о. начальника Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС Катерина Дебела повідомила, що в Україні вже традиційним стало щорічне проведення заходів до Всеукраїнського тижня права з метою підвищення рівня правової культури громадян, інформування особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення.

Права людини торкаються різних аспектів її життя. Звичайна людина в більшості випадків, не знає як і куди звернутися. Забезпечення прав і свобод людини залишається головним обов'язком держави. На сьогоднішній день чинним законодавством передбачено чимало актів, які в різній мірі передбачають захист прав та інтересів людини.

Реалізація і захист прав людини та правозахисна діяльність набуває особливо важливого значення у сфері податкових відносин. Ефективність захисту прав платників податків визначається ст.ст. 6, 8, 13 і 19 Конституції України, що забезпечує належний захист прав платників податків. Водночас, статтею 67 Конституції України чітко визначено обов’язок кожного громадянина України сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законами України.

Легалізація трудових відносин і заробітної плати – один з ключових напрямків роботи фіскальної служби. Виявлення порушників податкового законодавства в частині виплати зарплати – один з кроків захисту інтересів працівників. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Перевагами легальної зайнятості є офіційне працевлаштування, захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати, гарантування права на пенсійне забезпечення. Своєчасна сплата єдиного соціального внеску гарантує громадянам право на соціальний захист.

Українське законодавство містить чимало актів, якими в різній мірі передбачено пільги для учасників бойових дій, для забезпечення соціального захисту та допомоги учасникам бойових дій, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть безпосередню участь в антитерористичній операції.

Громадяни мають право на індивідуальні чи колективні письмові звернення або особливо звертатися до органів державної влади, які розглядають звернення й дають відповідь у встановлений Законом України «Про звернення громадян» строк.

«В умовах сьогодення зусилля держави і фіскальної служби направлені на створення комфортного та сприятливого клімату для ведення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання. З цією метою Державна фіскальна служба України запровадила цілу низку безкоштовних сервісів для платників податків, скориставшись якими можна отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію, або самостійно роздрукувати необхідні бланки податкової звітності, не виходячи з офісу чи дому», — зазначила Катерина Дебела.

 

Електронні сервіси, запроваджені ДФС України, розміщено на офіційному веб-порталі ДФС sfs.gov.ua.

 

Сформувати та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, роздрукувати необхідні бланки податкової звітності, також почерпнути іншу корисну інформацію можна, скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника», який можна знайти веб-порталі ДФС України.

 

Також для комфортного звітування за адресою sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist розміщено сервіс “Електронна звітність”.

 

Оцінити податкові ризики діяльності з вашим партнером по бізнесу, який можливо не є платником ПДВ, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою допоможе сервіс “Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”, який можна знайти за адресою sfs.gov.ua/businesspartner.

 

За адресою zir.sfs.gov.ua можна отримати консультацію з питань податкового, митного законодавства за допомогою сервісу “Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу” (ЗІР)

 

Електронні сервіси створені для перетворення процесу декларування податків в швидку і комфортну процедуру, а також для економії часу та коштів платників. Кількість та можливості електронних сервісів постійно збільшуються.