Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

У Дніпрі відбувся семінар-тренінг за тематикою: «ЄСВ – звіт: нова форма і особливості її заповнення»

14.09.2018

У Дніпропетровському управлінні Офісу ВПП відбувся семінар-тренінг з платниками податків стосовно заповнення оновленої форми звітності з єдиного соціального внеску.

В.о. начальника управління Катерина Дебела підкреслила актуальність тематики соціального внеску, який виконує функцію формування фінансових ресурсів країни для покриття витрат, пов'язаних з обов'язком держави по соціальному захисту своїх громадян. Проінформувала присутніх, що надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 8 місяців склали 5,7 млрд грн, що на 1,5 млрд грн або на 35 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року.

Вона зазначила, що через велику кількість різних категорій платників ЄСВ (страхувальників і застрахованих осіб), баз нарахування і ставок внеску, бухгалтери постійно мають справу із труднощами в нарахуванні ЄСВ та зосередила увагу присутніх на змінах та доповненнях до Порядку заповнення звітності з ЄСВ, що внесені наказом Мінфіну від 15.05.2018 № 511 та набрали чинності з 01.08.2018.

Присутні розглянули новації щодо відображення умовно присутньої суми ЄСВ за звичайною ставкою на зарплату осіб з інвалідністю, не впливаючу на загальні суми нарахувань єдиного внеску (таблиця 1), відомостей про трудові відносини, випадків формування та подання страхувальником відомостей для реєстрації застрахованих осіб у реєстрі (таблиця 5),  відображення інформації про приймання, переведення, звільнення працівника та порядок заповнення  у таблиці 6 страхувальниками відомостей про нараховану зарплату (доходу, грошового забезпечення).

В ході спілкування між присутніми відбувся активний діалог, під час якого спеціалісти Дніпропетровського управління відповіли на запитання платників. Платників турбували питання щодо врахування кодів категорії застрахованих осіб при заповненні показників таблиці 1 додатка 4 звіту з ЄСВ; використання Класифікатора професій при заповненні графи 14 «Код класифікатора професій», порядку виправлення помилок в поточній звітності за попередній звітний період та інші.

В.о. начальника управління Катерина Дебела також звернула увагу платників на необхідність подання оновлених форм звітності з 01.09.2018 за періоди починаючи з серпня п.р. та оприлюднення ДФС України доповнення до спецклієнтського програмного забезпечення до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.26.10.0 щодо нового звіту з ЄСВ.