Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Під час «гарячої лінії» в Харкові платники отримали відповіді на питання щодо виправлення помилок в податковому обліку

13.09.2018

У Харківському управлінні Офісу ВПП ДФС 11.09.2018 відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу податкового супроводження підприємств машинобудування Світланою Красною на  тему «Помилки в податковому обліку та їх наслідки».

Наводимо питання, які надходили під час заходу, та ґрунтовні відповіді, надані на них.

Оскільки з 11 вересня 2018р. податки та збори до бюджетів необхідно перераховувати тільки на нові бюджетні рахунки, відкриті з 02.07.2018 на балансі центрального апарату Казначейства, виникає питання: яким чином перераховувати  зобов’язання до бюджету у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за попередній звітний період, який передбачає збільшення податкових зобов’язань з ПДВ?

Керуючись нормами ст. 200 прим. 1.2 ст. 200 прим. 1 Податкового кодексу України, а також  Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість № 569, у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з податку, платники податку повинні податок на додану вартість, що підлягає перерахуванню до бюджету, сплатити на електронний рахунок.

При цьому, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ та сплата передбачених ПКУ штрафних санкцій і пені сплачуються платником до відповідного бюджету з поточного рахунку.

Як відобразити в податковій звітності з ПДВ штрафні санкції у разі самостійного виправлення в податковій декларації з ПДВ за минулий податковий період помилок, які призвели до заниження податкових зобов’язань?

У разі самостійного виправлення в податковій декларації з ПДВ за минулий податковий період помилок, які призвели до заниження податкових зобов’язань, платник податку повинен виправити такі помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку. В рядку 18.1 графи 6 такого уточнюючого розрахунку необхідно зазначити суму штрафу, нараховану на суму занижених податкових зобов’язань.

При цьому усі показники у податковій звітності з ПДВ проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Тож якщо сума штрафу менше 50 копійок, то за загальновстановленими правилами така сума заокруглюється до нуля і рядок 18.1 графи 6 уточнюючого розрахунку не заповнюється. Якщо ж сума штрафу становить 50 копійок і більше, то така сума заокруглюється до 1 гривні і підлягає відображенню в рядку 18.1 графи 6 уточнюючого розрахунку.

Чи можливо виправити в податковій декларації з податку на прибуток раніше нараховані штрафні санкції?

Відповідно до п.50.1 ст. 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Виправлення суми штрафних санкцій та пені в податковій декларації з податку на прибуток не передбачено.