Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Під час «гарячої лінії» платники дізналися про змін порядку проведення розрахунку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів

10.08.2018

У Харківському управлінні Офісу ВПП ДФС 08.08.2018 відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника Харківського управління Офісу ВПП Валерієм Любічевим головним державним ревізором-інспектором відділу ПСП медичної та хімічної промисловості Людмилою Майоровою щодо змін у порядку проведення розрахунку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, які впливають на визначення податкових зобов’язань з плати за землю.

Наводимо питання, які надходили під час заходу, та ґрунтовні відповіді, надані на них.

Які зміни були внесені до Порядку проведення нормативної грошової оцінки земель   населених пунктів?

З 17.07.2018 р. набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.03.2018 р. № 162, яким внесено зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 р. № 489.

Цим Порядком передбачено, що з 17.07.2018 р. для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру та у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) при розрахунку її нормативної грошової оцінки застосовується із значенням 3,0 (до 17.07.2018 р. він застосовувався із значенням 2,0).

Які дії має здійснити підприємство у разі наявності земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру?

У разі наявності земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру та у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, необхідно надати до контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію з плати за землю на ІІ півріччя 2018 року з новою довідкою (витягом) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка видана з врахуванням вимог Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (з 17.07.2018 р.), як це передбачено п. 286.2 ст. 286 ПКУ.

В якій термін необхідно подавати до контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію з плати за землю?

Відповідно до п. 286.4 ст. 286 ПКУ, у разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни.