Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Підприємство вантажного залізничного транспорту суд зобов’язав сплатити 22 млн грн

13.06.2018

Дніпропетровський окружний адміністративний суд виніс рішення на користь Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС за позовом  ТОВ «ЄВРАЗТРАНС Україна».

Платник оскаржив рішення Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС, якими було визначено грошові зобов’язання з  податку на прибуток та  податку на додану вартість на загальну суму 9 мільйонів гривень  по взаємовідносинам з сумнівними контрагентами по операціям з   організації та контролю за  ремонтом рухомого складу (вагонів), виконання робіт (послуг) по яким  не підтверджено перевіркою.

Дніпропетровським окружним адміністративним судом позицію податкового органу підтримано, з огляду на те, що наявність первинних документів не є єдиною підставою для відображення операцій за податковим та бухгалтерським обліком суб`єкту господарювання. Оскільки взаємовідносини з «сумнівними» контрагентами, які не мають трудових, матеріальних ресурсів та не спроможні самостійно виконати взяті на себе зобов’язання, а існують лише для штучного зменшення об`єкту оподаткування  підприємств  реального сектору економіки.

Також, платником було оскаржено повідомлення-рішення за податком з доходів нерезидента, який необхідно було  утримувати при перерахуванні  нерезидентові вартості залізничних перевезень у складі вартості транспортно-експедиторських  послуг на загальну суму 13 мільйонів гривень. 

Суд погодився з тим, що суб’єкт господарювання при перерахуванні грошових коштів нерезиденту за виконання експедиторських послуг  має враховувати той факт, що складовою частиною зазначеної послуги є вартість залізничних перевезень.  Оскільки кінцевим   отримувачем  доходу в частині  залізничних перевезень є залізниці країн СНД, передбачені міжнародним законодавством пільги у вигляді 0% ставки оподаткування застосовуватися не можуть.

В результаті платник податків має сплатити  до бюджету  податкові зобов`язання та штрафні санкції  на загальну суму  22 млн грн, та в подальшому проявляти розумну обачливість при виборі контрагентів, адже наслідки вибору недобросовісного контрагента покладаються саме на нього, а також враховувати спеціальні правила, передбачені нормами Податкового кодексу, при виплаті  доходів нерезидентам.