Офіс великих платників податків
Державної фіскальної служби

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Харківським управлінням проведено сеанс «гарячої лінії» на тему «Нововведення в законодавстві щодо обігу готівки»

08.06.2018

У Харківському управлінні Офісу великих платників податків ДФС 08.06.2018 відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участю завідувача сектору фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями Паславської Анни Михайлівни на тему: «Нововведення в законодавстві щодо обігу готівки».

Основні питання, отримані під час заходу, та надані на них відповіді:

Чи може підприємство повернути кошти за повернутий товар в іншій господарській одиниці, де товар не придбавався, якщо дана господарська одиниця належить тому ж підприємству що і господарська одиниця, де був придбаний товар?

Для повернення коштів за товар споживач повинен мати розрахунковий документ, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги) і має право, на свій вибір повернути товар або продавцеві за місцем купівлі товару або створеному власником продавця за місцезнаходженням споживача торговельному підприємству (філії), що здійснює продаж аналогічних придбаним товарів, або підприємству, на яке ці функції покладено на підставі договору або виробникові або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача відповідно до ст. 8 Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями.

Суб’єкт господарювання, який здійснює повернення коштів, зобов’язаний провести розрахункову операцію на повну суму видачі коштів при поверненні товару через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції, згідно з пп. 1 та 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

Яка гранична сума розрахунків готівкою між субєктом господарювання та фізичною особою?

Відповідно до п. 6 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року № 148 (далі – Положення № 148), суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, зокрема з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) грн. включно.

Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в п. 6 розділу II Положення № 148, стосується також розрахунків під час оплати за товари, придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівки, одержаної за допомогою електронного платіжного засобу.

Чи можна суб’єкту господарювання використовувати прибуткові та видаткові  касові ордери за старою формою?

З 01.06.2018 р. набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 24.05.2018 р. № 54, якою внесено зміни до власної постанови від 29.12.2017 р. № 148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. У зв’язку з цим для суб’єктів господарювання передбачено перехідний період до 30 червня 2018 року (включно), протягом якого суб'єкти господарювання мають право використовувати в своїй діяльності форми відомості на виплату грошей, прибуткового касового ордера, видаткового касового ордера, журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів, касової книги, книги обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки та акта про результати інвентаризації наявних коштів, установлені Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 року за № 40/10320 (зі змінами).